Rezultatele campionatului

Turul XIV- 5 august 2018, duminică

Dinamo Cuizăuca 1-3 Scînteia Țahnăuți
Avangard Pripiceni 6-4 Sporting Păpăuți
Nistru Lalova 4-1 Dacia Mateuți
Fachel Cinișeuți 0-3 Steaua Rezina
Patria Ignăţei 2-2 Fulger Solonceni
Tezaur Minceni 3-2 Atletic Pereni
Furtuna Echimăuți 0-1 Scut Saharna

Devizia A

  Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 V E Î G P L
1 Scînteia Țahnău  XX 1-0 2-0 5-1 1-1 3-2 4-3 3-2 10 1 3 37-25 31 2
2 Dacia Mateuți 3-1  XX 1-3 10-2 3-0 12-1 3-3 2-0 9 2 3 58-21 29 3
3 Steaua Rezina 4-1 1-3  XX 3-0 3-0 1-8 3-0 4-2 11 1 2 42-16 34 1
4 Avangard Pripic 2-3 1-7 2-3  XX 3-6 3-0 3-6 6-4 3 1 10 29-59 10 6
5 Dinamo Cuizău 1-3 1-6 4-4 1-2  XX 0-3 3-3 2-1 3 5 6 30-35 8 7
6 Fachel Cinișeuți 0-3 2-6 0-3 1-1 1-8  XX 1-8 1-4 1 1 12 15-72 4 8
7 Nistru Lalova 5-2 4-1 0-1 8-3 2-2 9-2  XX 4-0 8 3 3 59-28 27 4
8 Sporting Păpăuți 1-5 1-1 0-2 2-0 1-1 3-0 0-4  XX 3 2 10 21-35 11 5

Pe parcursul întregului campionat Dinamo Cuizăuca -1 pentru neprezentare la meci și -5 puncte pentru neachitarea amenzii

DEVIZIA B  Etapa III

 

  Echipa 1 2 3 4 5 6 V E Î G P L
1 Patria Ignăţei  XX 3-1 2-1     2-2 10 1 3 40-21 31 1
2 Tezaur Minceni    XX 2-1 3-2     5 1 8 21-45 14 6
3 Furtuna Echimă      XX   0-1 2-2 6 3 5 21-13 21 2
4 Atletic Pereni 0-5      XX   4-2 5 2 7 33-33 17 4
5 Scut Saharna   6-0   3-3  XX   6 2 6 32-33 20 3
6 Fulger Solonce         6-2  XX 4 3 7 30-32 15 5
  • Pe parcursul întregului campionat Tezaur Minceni minus 2 puncte pentru neprezentare la meci

 

Următoarele etape

12 august 2018

½ de finală (tur)

 

4A     Nistru Lalova        –          Steaua Rezina                 1 A             17.00

3A     Dacia Mateuți       –        Scînteia Țahnăuți           2 A             17.00

 

19 august 2018

Meci de calificare

2 B             –        Dinamo Cuizăuca  7 A             17.00

Meciul se va desfășura pe terenul din s.Mincenii de Jos

 

½ de finală (retur)

1A     Steaua Rezina       –        Nistru Lalova        4 A             17.00

2 A    Scînteia Țahnăuți  –        Dacia Mateuți       3 A             17.00