Prima dată în istorie

Prima dată în istoria raionilui Rezina, datorită susținerii Președintelui raionului dnei Eleonora Graur, echipele reprezentative ale noastre de fete și băieți vor evalua în Campionatul regulat al Republicii Moldova la fotbal. Echipele sunt formate din  fete și băieți din or.Rezina, Peciște, Pripiceni, Cogîlniceni, Cuizăuca, Lalova, Mateuți, Otac, Gordinești.

Antrenori:

Băieți U – 14 – Roșca Oleg, Zaharii Valeriu (secund)

Băieți U – 12 – Mîrzenco Denis, Bobeico Nicolai (secund)

Fete U – 16 – Ciugui Stepan, Stețco Vladimir (secund)

Fete U -14 – Gobjilă Nicon, Opincă Tudor (secund)

 Orarul meciurilor pentru băieți U – 14:

Divizia B-Nord U14 Grupa B Ediția 2017-2018
Nr Data Echipe U-14 Teren Ora
TUR
Etapa I
   B1. 26.08.2017 ȘS Florești-FC Rezina   Florești 10.00
   B2. 26.08.2017 ȘS Fălești-Intersport-Ursa Mare   Fălești 11.00
   B3. 26.08.2017 ȘS Glodeni-ȘSSF Bălți   Glodeni 10.00
   B4. 26.08.2017 Academia Viitorul-ȘS Sângerei   Țepordei 11.00
Etapa II
   B1. 30.08.2017 ȘSSF Bălți-Academia Viitorul   Bălți, ȘSSF 10.00
   B2. 30.08.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Glodeni   Sănătăuca 11.00
   B3. 30.08.2017 FC Rezina-ȘS Fălești   Pripiceni-Răzeși 11.00
   B4. 30.08.2017 Atletico-Spicul-ȘS Florești   Bălți, Pișcevic 10.00
Etapa III
   B1. 02.09.2017 ȘS Fălești-Atletico-Spicul   Fălești 10.00
   B2. 02.09.2017 ȘS Glodeni-FC Rezina   Glodeni 11.00
   B3. 02.09.2017 Academia Viitorul-Intersport-Ursa Mare   Țepordei 10.00
   B4. 02.09.2017 ȘS Sângerei-ȘSSF Bălți   Sângerei 10.00
Etapa IV
   B1. 09.09.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Sângerei   Sănătăuca 11.00
   B2. 09.09.2017 FC Rezina-Academia Viitorul   Pripiceni-Răzeși 10.00
   B3. 09.09.2017 Atletico-Spicul-ȘS Glodeni   Bălți, Pișcevic 10.00
   B4. 09.09.2017 ȘS Florești-ȘS Fălești   Florești 10.00
Etapa V
   B1. 16.09.2017 ȘS Glodeni-ȘS Florești   Glodeni 10.00
   B2. 16.09.2017 Academia Viitorul-Atletico-Spicul   Țepordei 11.00
   B3. 16.09.2017 ȘS Sângerei-FC Rezina   Sângerei 11.00
   B4. 16.09.2017 ȘSSF Bălți-Intersport-Ursa Mare   Bălți, ȘSSF 10.00
Etapa VI
   B1. 23.09.2017 FC Rezina-ȘSSF Bălți   Pripiceni-Răzeși 10.00
   B2. 23.09.2017 Atletico-Spicul-ȘS Sângerei   Bălți, Pișcevic 10.00
   B3. 23.09.2017 ȘS Florești-Academia Viitorul   Florești 10.00
   B4. 23.09.2017 ȘS Fălești-ȘS Glodeni   Fălești 10.00
Etapa VII
   B1. 30.09.2017 Academia Viitorul-ȘS Fălești   Țepordei 11.00
   B2. 30.09.2017 ȘS Sângerei-ȘS Florești   Sângerei 10.00
   B3. 30.09.2017 ȘSSF Bălți-Atletico-Spicul   Bălți, ȘSSF 10.00
   B4. 30.09.2017 Intersport-Ursa Mare-FC Rezina   Sănătăuca 11.00

Etapa VIII

FC Rezina – liberă

Etapa IX
   B1. 14.10.2017 ȘS Sângerei-ȘS Glodeni   Sângerei 11.00
   B2. 14.10.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Fălești   Bălți, ȘSSF 10.00
   B3. 14.10.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Florești   Sănătăuca 10.00
   B4. 14.10.2017 FC Rezina-Atletico-Spicul   Pripiceni-Răzeși 10.00
RETUR
Etapa X
   B1. 21.10.2017 FC Rezina-ȘS Florești   Pripiceni-Răzeși 10.00
   B2. 21.10.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Fălești   Sănătăuca 11.00
   B3. 21.10.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Glodeni   Bălți, ȘSSF 10.00
   B4. 21.10.2017 ȘS Sângerei-Academia Viitorul   Sângerei 10.00
Etapa XI
   B1. 28.10.2017 Academia Viitorul-ȘSSF Bălți   Țepordei 11.00
   B2. 28.10.2017 ȘS Glodeni-Intersport-Ursa Mare   Glodeni 11.00
   B3. 28.10.2017 ȘS Fălești-FC Rezina   Fălești 11.00
   B4. 28.10.2017 ȘS Florești-Atletico-Spicul   Florești 10.00
Etapa XII
   B1. 01.11.2017 Atletico-Spicul-ȘS Fălești   Bălți, Pișcevic 10.00
   B2. 01.11.2017 FC Rezina-ȘS Glodeni   Pripiceni-Răzeși 11.00
   B3. 01.11.2017 Intersport-Ursa Mare-Academia Viitorul   Sănătăuca 10.00
   B4. 01.11.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Sângerei   Bălți, ȘSSF 10.00
   B5.   ȘS Florești – liberă   Florești
Etapa XIII
   B1. 04.11.2017 ȘS Sângerei-Intersport-Ursa Mare   Sângerei 10.00
   B2. 04.11.2017 Academia Viitorul-FC Rezina   Țepordei 11.00
   B3. 04.11.2017 ȘS Glodeni-Atletico-Spicul   Glodeni 10.00
   B4. 04.11.2017 ȘS Fălești-ȘS Florești   Fălești 10.00
Etapa XIV
   B1. 11.11.2017 ȘS Florești-ȘS Glodeni   Florești 11.00
   B2. 11.11.2017 Atletico-Spicul-Academia Viitorul   Bălți, Pișcevic 10.00
   B3. 11.11.2017 FC Rezina-ȘS Sângerei   Pripiceni-Răzeși 11.00
   B4. 11.11.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘSSF Bălți   Sănătăuca 11.00
Etapa XV
   B1. 18.11.2017 ȘSSF Bălți-FC Rezina   Bălți, ȘSSF 10.00
   B2. 18.11.2017 ȘS Sângerei-Atletico-Spicul   Sângerei 10.00
   B3. 18.11.2017 Academia Viitorul-ȘS Florești   Țepordei 10.00
   B4. 18.11.2017 ȘS Glodeni-ȘS Fălești   Glodeni 10.00