Finala 2018


Campionatul raionului Rezina la fotbal Ediţia XV 2018

26 august 2018

FINALA

 

DACIA Mateuti – CAMPION

 

Finala mică                                          

  Scînteia Țahnăuți  1-0  Steaua Rezina

Finala

  Dacia Mateuți 3-1 Nistru Lalova

 

 

Menționarea arbitrilor.

* Gherman Vitalie

* Burduniuc Serghei

* Covalenco Anatol

* Gobjilă Nicon

* Bodron Ion

* Buga Vadim

* Ciugui Grigore

 

  • Menționarea celor mai buni fotbaliști devizia B.

  • Locul I – Stratulat Viorel  (Patria Ignăței) – 20 goluri

  • Locul II – Rusu Eduard (Fulger Solonceni) – 18 goluri

  • Locul III – Racu Liviu (Scut Saharna) – 13 goluri

 

 

Menționarea echipelor învingătoare în devizia B:

  • Locul I – Patria Ignăței – 1500 lei

  • Locul II – Furtuna Echimăuți – 1250 lei

  • Locul III – Scut Saharna – 1000 lei

 

Menționarea celor mai buni Portari.

Locul I – Locoman Victor (Steaua) – 24 goluri

Locul II – Mirzenco Denis (Dacia) -25

Locul III – Munteanu Victor (Scinteia) – 29

 

 

Menționarea celor mai buni apărători.

Locul I – Diaconu Igor (Steaua)

Locul II – Bahmacenco Andrei (Dacia)

Locul III – Ninicu Victor (Nistru)

 

Menționarea celor mai buni mijlocași.

Locul I – Tontici Andrei (Nistru)

Locul II – Sargu Andrei (Dacia)

Locul III – Duca Roman (Scinteia)

 

Menționarea celor mai buni fotbaliști.

Locul I – Iurcu Laurentiu (Nistru) – 26 goluri

Locul II – Tuluc Efim (Scinteia) – 20

Locul III – Popa Veceslav (Dacia) – 19

 

Menționarea echipelor învingătoare.

  • Locul I – DACIA Mateuti –  Cupa raionilui Rezina, medalii de aur, 5000 lei

Locul II – Nistru Lalova – medalii de argint, 4000 lei

Locul III – Scinteia Tahnauti – medalii de bronz, 3000 lei

Locul IV – Steaua Rezina –  2000 lei

DACIA Mateuti – CAMPION

Lista bombardierilor Campionatului

 

 

  1. Iurcu Laurențiu (Nistru) – 26 goluri
  2. Tuluc Efim (Scînteia) – 20
  3. Popa Veceslav (Dacia) – 19
  4. Tontici Andrei (Nistru) – 19
  5. Ciavdari Alexandru (Dinamo) – 15
  6. Diaconu Igor (Steaua) – 13
  7. Roșca Oleg (Steaua) – 9
  8. Nagurnea Ion (Nistru) – 9
  9. Sincinschi Alin (Sporting) – 8
  10. Grosu Denis (Dacia) – 7
  11. Tarnovschi Dumitru (Fachel) – 6
  12. Bînțu Grigore (Dacia) – 5
  13. Botnari Alexei (Avangard) – 5
  14. Marchitan Diego (Avangard) – 5