Rezultatele meciurilor

20 august 2017, duminică, ora 17.00 ½ de finală (retur)     1A     Scînteia Țahnăuți                   5:1 (10:3)            Avangard Pripiceni 4 A 2 A    Dacia Mateuți                         1:1 (6:4)              Rezina Vest  3 A     Meci de calificare (retur) ora 11.00 2 B    Tezaur Minceni                      0:4 (1:6)              Sporting Păpăuți 3B 27

Continue Reading →

Decizia comisiei disciplinare

  DECIZIE Nr. 6 din  16 august 2017 Rezina   Cu privire la examinarea adresării echipei Dacia Mateuți   Examinînd adresarea echipei Dacia Mateuți referitor la anularea cartonașului roșu acordat jucătorului Rusu Andrei (Dacia) de către arbitrul Ciugui Grigore în meciul  Rezina Vest – Dacia Mateuți din 13.08.2017 argumentînd că cartonașul roșu i-a fost  acordat

Continue Reading →

Turneul GUGUȚĂ

Turneul Republican la mini fotbal pentru copii a.n. 2005-2006 ”GUGUȚĂ”  din Slobozia Dușca Criuleni Raionul Rezina este reprezentat de echipa l/t ”Alexandru cel Bun”, or. Rezina, antrenor Roșca Oleg Rezultate: Rezina 4-2 Chișinău Rezina 12-1 Cantemir Rezina 2-3  Ciadîr-Lunga Rezina  3-3 Fălești    

Video SOM

    Mai mulți copii  din R.Moldova au participat la finala Campionatului național de minifotbal „Special Olympics”. În concurs au evoluat echipele a 24 de școli din țară. „Special Olympics” Moldova este o organizație nonguvernamentală care antrenează sportivii  pentru competiții naționale și internaționale. Acest reportaj a fost realizat cu sprijinul programului „Consolidarea presei independente și

Continue Reading →

Lista Bombardierilor

Lista bombardirilor Campionatului La situația din 28 mai 2017 Devizia B Popa Veceslav (Rapid) – 5 Covali Grigore (Sporting) – 5 Pădureț Alexandru (Nistru) – 4 Rusu Eduard (Fulger) – 4 Gheșov Marin (Atletic) 4

Lista Bombardierilor

  Lista bombardirilor Campionatului La situația din 28 mai 2017   Devizia A Tuluc Efim (Scînteia) – 8 goluri Bînțu Grigore (Dacia) – 6 Tontici Andrei (Scînteia) – 5 Oală Maxim (Dacia) – 4 Mîrzacu Grigore (Dacia) – 4 Calciu Alexandru (Rezina Vest) – 4 Condrea Ion (Dinamo) – 4

Campionatul. Rezultatele Turului 4 din 28 mai

Rezultatele Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediţia XIV 2017, Turul 4, 28 mai 2017 Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Scînteia Țahnăuți 3-0 Avangard Pripiceni Dacia Mateuți 9-0 Fachel Cinișeuți Rezina Vest 3-1 Patria Ignăței Furtuna Echimăuți 1-2 Nistru Lalova Scut Saharna 3-3 Sporting Păpăuți Atletic Pereni 3-6 Rapid Horodiște Tezaur Minceni 1-1 Fulger Solonceni Devizia

Continue Reading →

26 mai 2017 festival SO

Festival ”Finala Săptămînii Fotbalului SOM” Fotbal Fete Cuizăuca Rezina 1-0 Bulboaca Anenii Noi Cogîlniceni Rezina 0-1  Lalova Rezina Bulboaca Anenii Noi 0-1 Pripiceni Rezina Lalova Rezina 0-0 Cuizăuca Rezina Cogîlniceni Rezina 0-2 Pripiceni Rezina Bulboaca Anenii Noi  0-1  Lalova Rezina Cuizăuca Rezina 1-0  Cogîlniceni Rezina Lalova Rezina 1-1 Pripiceni Rezina  

Festival Special Olympics

Turneu Special  Olympics Baieți 25.05.2017       Echipa antrenorul 1 2 3 4 V E Î golaveraj P L 1 Rezina  XX 0:2 2:1 4:2 2 – 1 6:5 6 2 2 Mateuți 2:0  XX 2:1 6:1 3 – – 10-2 9 1 3 Pripiceni 1:2 1:2  XX 4:0 1 – 2 6-4 3

Continue Reading →

Rezultatele turului III al Campionatului

 Rezultatele Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediţia XIV 2017  Turul III, 21 mai 2017 Avangard Pripiceni 1-1 Dacia Mateuți Scînteia Țahnăuți 9-0 Patria Ignăței Dinamo Cuizăuca 6-0 Fachel Cinișeuți Fulger Solonceni 2-2 Atletic Pereni Rapid Horodiște 1-2 Tezaur Minceni Sporting Păpăuți 1-1 Furtuna Echimăuți Nistru Lalova 2-2 Scut Saharna   Devizia ,,A”   Echipa 1

Continue Reading →