SUPERCUPA

Pe data de 5 noiembrie 2017, duminica, ora 13.00 terenul de fotbal Pripiceni-Razesi se va desfasura mecul pentru Supercupa raionului Rezina la Fotbal 2017 intre echipele Scinteia Tahnauti – Dacia Mateuti

U-14 baieti

1 noiembrie 2017 Baieti U-14 FC Rezina  4-1  FC Glodeni au marcat Balan Valeriu, Gobjila Vlad (2), Teut Silvian.  

rezutatele la Republica

  Fete U-16 FC Rezina  2-1  FC Bratuseni Edinet au marcat Stratulat Dana Arhirii Ana Fete U-14 FC Rezina  1-2  FC Bratuseni Edinet a marcat Bodiu Mihaela Baieti U-14 FC Falesti 4-2  FC Rezina                            

Rezltate la Republica

21 octombrie 2017 terenul Pripiceni-Razesi   baieti U-14 FC Rezina 3-2 FC Floresti au marcat Teut Silvian, Manole Gabriel, Gobjila Vlad   Fete U-14 FC Rezina 1-0 FC Soroca a marcat Stratulat Ana Fete U-16 FC Rezina 4-1 FC Soroca au marcat Purice Ludmila (2), Stratulat Ana, Popovici Mihaela

Finala Cupei Presedintelui

  22 octombrie 2017 ,,Cupa Președintelui raionului Rezina la fotbal” terenul de fotbal Țahnăuți Finala mică ora – 11.00 Patria Ignăței-Rezina Vest Finala ora 14.00 Scînteia Țahnăuți-Dacia Mateuți

Cupa Presedintelui

1/2 de finala Patria Ignatei 2-3 Dacia Mateuti Scinteia Tahnauti 3-0 Rezina Vest   In asa fel pe data de 22 octombrie in etapa finala se vor confrunta finala mica Patria Ignatei-Rezina Vest finala Dacia Mateuti-Scinteia Tahnauti

rezultate la Republica

Baieti U-14 14 octombrie 2017 FC Rezina  2-0  Atletico-Spicul Balti au marcat Manole Gabriel si Gobjila Vlad 15 octombrie 2017, ora 10.00 Stadionul Pripiceni-Razesi, r.Rezina Din motivul ca echipa Intersport Ursa Mare nu s-a prezentat, am introdus in competitie inca o echipa – „Rezina 2” In asa fel, au fost urmatorii participanti FC Rezina si

Continue Reading →

Cupa Presedintelui

1/4 de finala Atletic Pereni 2-4 Patria Ignatei Dacia Mateuti 3-0 Rapid Horodiste Avangard Pripiceni 1-8 Scinteia Tahnauti Furtuna Echimauti 1-3 Rezina Vest

Rezultatele la Repblica

Baieti U-12 FCRezina 1-1 SS Camenca FCRezina 3-0 FC Narubai Ribnita FCRezina 0-2 Academiia Viitorul Floresti   Fete U-14 Ungeni 4-0 FCRezina Fete U-16 Ungeni 6-1 FCRezina  

Cupa Presedintelui

1/8 de finala Atletic Pereni 3-2 Dinamo Cuizauca Patria Ignatei 3-1 Fachel Ciniseuti Avangard Pripiceni 4-0 Sporting Papauti Rapid Horodiste 0-3 Dacia Mateuti Furtuna Echimauti 1-0 Tezaur Minceni urmatoarele meciuri 08.10.17 1/4 de finala Atletic Pereni – Patria Ignatei Dacia Mateuti- Rapid Horodiste Avangard Pripicen – Scinteia Tahnauti Furtuna Echimauti – Rezina Vest    

Continue Reading →