Clasamentul la Republică

S-a finalizat runda de toamnă a Campionatului Republicii Moldova  pentru copii și juniori 2017-2018 Clasament copii și juniori Devizia B Nord     Locul Echipa meci Meci Victorii Egalit Înfrîngeri Golaveraj Puncte 1 FC Rezina 14 10 2 2 52-16 32 2 ȘS Sîngerei 13 8 2 3 36-20 26 3 SS Glodeni 14 8

Continue Reading →

Rezultatele la republica

fete U-16 FC Ocnita  0-6 FC Rezina au marcat Stratulat Dana (2) Purice Ludmila (2) Popovici Ludmila Arhirii Ana fete U-14 FC Ocnita  0-0 FC Rezina   Baieti U-14 Academia Viitorul Floresti  1-1 FC Rezina a marcat Manoli Gabriel

SUPERCUPA

Supercupa raionului Rezina la fotbal 2017 duminica, 5 noiembrie 2017, ora 13.00 Scinteia Tahnauti  7-1 Dacia Mateuti au marcat Scinteia Tuluc Efim (2) Diaconu Igor (2) Tontici Andrei Lujan Iulian Iurcu Laurentiu Dacia Melnic Oleg din partea Presedintelui raionului Rezina dna Eleonora Graur toti microbistii au fost felicitati cu finisarea sezonului fotbalistic 2017    

Continue Reading →

SUPERCUPA

Pe data de 5 noiembrie 2017, duminica, ora 13.00 terenul de fotbal Pripiceni-Razesi se va desfasura mecul pentru Supercupa raionului Rezina la Fotbal 2017 intre echipele Scinteia Tahnauti – Dacia Mateuti

U-14 baieti

1 noiembrie 2017 Baieti U-14 FC Rezina  4-1  FC Glodeni au marcat Balan Valeriu, Gobjila Vlad (2), Teut Silvian.  

rezutatele la Republica

  Fete U-16 FC Rezina  2-1  FC Bratuseni Edinet au marcat Stratulat Dana Arhirii Ana Fete U-14 FC Rezina  1-2  FC Bratuseni Edinet a marcat Bodiu Mihaela Baieti U-14 FC Falesti 4-2  FC Rezina                            

Rezltate la Republica

21 octombrie 2017 terenul Pripiceni-Razesi   baieti U-14 FC Rezina 3-2 FC Floresti au marcat Teut Silvian, Manole Gabriel, Gobjila Vlad   Fete U-14 FC Rezina 1-0 FC Soroca a marcat Stratulat Ana Fete U-16 FC Rezina 4-1 FC Soroca au marcat Purice Ludmila (2), Stratulat Ana, Popovici Mihaela

Finala Cupei Presedintelui

  22 octombrie 2017 ,,Cupa Președintelui raionului Rezina la fotbal” terenul de fotbal Țahnăuți Finala mică ora – 11.00 Patria Ignăței-Rezina Vest Finala ora 14.00 Scînteia Țahnăuți-Dacia Mateuți

Cupa Presedintelui

1/2 de finala Patria Ignatei 2-3 Dacia Mateuti Scinteia Tahnauti 3-0 Rezina Vest   In asa fel pe data de 22 octombrie in etapa finala se vor confrunta finala mica Patria Ignatei-Rezina Vest finala Dacia Mateuti-Scinteia Tahnauti