Scînteia ȚAHNĂUȚI – CAMPION

Prima dată SCÎNTEIA devine Campionul raionului Rezina la fotbal FINALA Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediția XIV 2017          Scînteia Țahnăuți         2:0    Dacia Mateuți au marcat Tuluc Efim și Tontici Andrei   Finala Mică Rezina Vest    3-2   Avangard Pripiceni au marcat Calciu Alexandru (2) și Harea Ruslan (Rezina Vest)  

Continue Reading →

turul XIV

    Scînteia Țahnăuți 7-4 Rezina Vest Dinamo Cuizăuca 3-0 Patria Ignăței Fachel Cinișeuți 1-7 Avangard Pripiceni Fulger Solonceni 1-4 Rapid Horodiște Furtuna Echimăuți 3-3 Atletic Pereni Sporting Păpăuți 3-1 Nistru Lalova Tezaur Minceni 3-0 Scut Saharna Devizia ,,A”   Echipa 1 2 3 4 5 6 7 V E Î golaveraj P L 1

Continue Reading →

turul XIII

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Patria Ignăței   0-3 Fachel Cinișeuți Rezina Vest   5-3 Avangard Pripiceni Dacia Mateuți   3-0 Dinamo Cuizăuca Furtuna Echimăuți   0-5 Tezaur Minceni Nistru Lalova   3-0 Fulger Solonceni Atletic Pereni   5-0 Scut Saharna Rapid Horodiște   5-1 Sporting Păpăuți *Dinamo Cuizăuca și Fulger Solonceni  nu s-a prezentat

Continue Reading →

turul 12

Rezultatele Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediţia XIV 2017 Turul XII, 23 iulie 2017, duminică Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Scînteia Țahnăuți 0-0 Dacia Mateuți Avangard Pripiceni 3-0 Patria Ignăței Dinamo Cuizăuca 0-8 Rezina Vest Tezaur Minceni 1-0 Nistru Lalova Furtuna Echimăuți 3-0 Fulger Solonceni Atletic Pereni 1-2 Sporting Păpăuți Scut Saharna 4-2 Rapid Horodiște

Continue Reading →

Turul 11

Rezultatele Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediţia XIV 2017, Turul XI Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Avangard Pripiceni 1-3 Scînteia Țahnăuți Pripiceni Fachel Cinișeuți 0-5 Dacia Mateuți Cinișeuți Patria Ignăței 0-3 Rezina Vest Ignăței Nistru Lalova 4-0 Furtuna Echimăuți Lalova Sporting Păpăuți 3-0 Scut Saharna Păpăuți Rapid Horodiște 0-3 Atletic Pereni Sl. Horodiște Fulger

Continue Reading →

turul 10

Rezultatele turului 10 Dacia Mateuți 1-1 Avangard Pripiceni Patria Ignăței 0-3 Scînteia Țahnăuți Fachel Cinișeuți 1-3 Dinamo Cuizăuca Atletic Pereni 2-1 Fulger Solonceni Tezaur Minceni 2-2 Rapid Horodiște Furtuna Echimăuți 0-0 Sporting Păpăuți Scut Saharna 0-3 Nistru Lalova Devizia ,,A”   Echipa 1 2 3 4 5 6 7 V E Î golaveraj P L

Continue Reading →

turul 9

Turul IX, 2 iulie 2017, duminică, rezultatele Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Avangard Pripiceni 6-0 Dinamo Cuizăuca Scînteia Țahnăuți 14-0 Fachel Cinișeuți Rezina Vest 2-3 Dacia Mateuți Sporting Păpăuți 0-1 Tezaur Minceni Atletic Pereni 4-3 Nistru Lalova Rapid Horodiște 1-1 Furtuna Echimăuți Fulger Solonceni 3-1 Scut Saharna Devizia ,,A”   Echipa 1 2 3 4

Continue Reading →

Rezultatele turului 8

Rezultatele Campionatului raionului Rezina la fotbal Ediţia XIV 2017 Turul VIII, 25 iunie 2017, duminică Rezina Vest 3-0 Fachel Cinișeuți Dinamo Cuizăuca 1-4 Scînteia Țahnăuți Dacia Mateuți 3-0 Patria Ignăței Sporting Păpăuți 5-2 Fulger Solonceni Nistrul Lalova 1-2 Rapid Horodiște Tezaur Minceni 1-1 Atletic Pereni Furtuna Echimăuți 4-0 Scut Saharna Clasamentul Devizia ,,A”   Echipa

Continue Reading →