Campionatului Raionului Rezina la Fotbal

 

Orarul meciurilor

Campionatului raionului Rezina la fotbal

Ediţia XIII 2016

Devizia ,,A”

 

 

  Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 V E Î golaveraj P L
1 Dacia Mateuți   2-0       5-3   6-0 7 1 28-9 22 1
2 Scînteia Țahnăuți       4-0   3-0 3-2 3-0 6 2 23-11 18 3
3 Steaua Rezina 0-1 4-2   4-4     5-1   6 1 1 37-17 19 2
4 Avangard Pripicen 1-4 1-4 2-6     3-0     3 1 4 25-21 10 5
5 Patria Ignăței 3-5 2-4 4-8 1-3     3-4 13-1 2 1 5 36-39 7 6
6 Maurt Cogîlniceni 0-3   1-6   1-6       8 7-32 -2 8
7 Rezina Vest 2-2     2-2   3-0   8-2 4 2 2 28-18 14 4
8 Fachel Cinișeuți     2-4 0-13   3-2 1-6   1 7 9-55 2 7

 

 

 

Devizia ,,B”

 

  Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 V E Î golaveraj P L
1 Gloria Peciște   1-0 5-1   3-0 4-2     6 2 25-13 18 1
2 Dinamo Cuizăuca 4-2   2-1 2-1       1-2 5 3 20-15 15 3
3 Scut Saharna       0-1 3-0   6-2 2-2 2 1 5 16-21 7 6
4 Haiduc Țareuca 2-3       1-2 1-2 3-1   2 6 12-23 6 7
5 Rapid Horodiște   1-2   5-2   3-4 2-1 1-1 3 1 4 14-17 10 4
6 Fulger Solonceni   6-3 2-1       0-3   5 3 20-19 9* 5
7 Atletic Pereni 2-6 1-6       2-1   2-3 2 6 14-27 6 8
8 Steaua Cinișeuți 2-1   7-2 8-1   2-3     5 2 1 27-13 17 2

 

 

 

*Conform deciziei comisiei disciplinare echipa Fulger Solonceni a fost sancționată și va începe campionatul  cu – 6 punte

 

 

 

Începutul meciurilor 17.00

 

 

 

 

Turul I

7 mai 2016

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Scînteia Țahnăuți 4-0 Avangard Pripiceni Țahnăuți  
Patria Ignăței 4-8 Steaua Rezina Ignăței  
Fachel Cinișeuți 1-6 Rezina Vest Cinișeuți  
Maurt Cogîlniceni 0-3 Dacia Mateuți Cogîlniceni  
Gloria Peciște 1-0 Dinamo Cuizăuca Pripiceni  
Haiduc Țareuca 1-2 Rapid Horodiște Țareuca  
Scut Saharna 2-2 Steaua Cinișeuți Saharna  
Fulger Solonceni 0-3 Atletic Pereni Solonceni  

 

 

 

 

Turul II

15 mai 2016, duminică

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Avangard Pripiceni 3-0 Maurt Cogîlniceni Pripiceni  
Steaua Rezina 4-2 Scînteia Țahnăuți Țareuca  
Rezina Vest 2-2 Dacia Mateuți Țahnăuți  
Patria Ignăței 13-1 Fachel Cinișeuți Ignăței  
Dinamo Cuizăuca 2-1 Scut Saharna Cuizăuca  
Steaua Cinișeuți 8-1 Haiduc Țareuca Cinișeuți  
Rapid Horodiște 3-4 Fulger Solonceni Horodiște  
Atletic  Pereni 2-6 Gloria Peciște Pereni  

 

 

 

 

Turul III

22 mai 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Scînteia Țahnăuți 3-2 Rezina Vest Țahnăuți  
Fachel Cinișeuți 0-13 Avangard Pripiceni Cinișeuți  
Maurt Cogîlniceni 1-6 Steaua Rezina Cogîlniceni  
Patria Ignăței 3-5 Dacia Mateuți Ignăței  
Goloria Peciște 3-0 Rapid Horodiște Pripiceni  
Haiduc Țareuca 3-1 Atletic Pereni Țareuca  
Fulger Solonceni 2-1 Scut Saharna Solonceni  
Dinamo Cuizăuca 1-2 Steaua Cinișeuți Cuizăuca  

 

 

 

Turul IV

29 mai 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Maurt Cogîlniceni 1-6 Patria Ignăței Cogîlniceni  
Avangard Pripiceni 1-4 Dacia Mateuți Pripiceni  
Scînteia Țahnăuți 3-0 Fachel Cinișeuți Țahnăuți  
Steaua Rezina 5-1 Rezina Vest Țareuca  
Fulger Solonceni 6-3 Dinamo Cuizăuca Solonceni  
Rapid Horodiște 2-1 Atletic Pereni Horodiște  
Steaua Cinișeuți 2-1 Gloria Peciște Cinișeuți  
Scut Saharna 0-1 Haiduc Țareuca Saharna  

 

 

 

 

 

 

 

 

Turul V

5 iunie 2016

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Fachel  Cinișeuți 3-2 Maurt Cogîlniceni Cinișeuți  
Steaua Rezina 0-1 Dacia Mateuți Țareuca  
Patria Ignăței 2-4 Scînteia Țahnăuți Ignăței  
Rezina  Vest 2-2 Avangard Pripiceni Țahnăuți  
Atletic Pereni 2-3 Steaua Cinișeuți Pereni  
Scut Saharna 3-0 Rapid Horodiște Saharna  
Dinamo Cuizăuca 2-1 Haiduc Țareuca Cuizăuca  
Gloria Peciște 4-2 Fulger Solonceni Pripiceni  

 

 

 

Turul VI

12 iunie 2016

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Avangard Pripiceni 2-6 Steaua Rezina Pripiceni  
Patria Ignăței 3-4 Rezina Vest Ignăței  
Scînteia Țahnăuți 3-0 Maurt Cogîlniceni Țahnăuți  
Dacia Mateuți 6-0 Fachel Cinișeuți Mateuți  
Haiduc Țareuca 2-3 Gloria Peciște Țareuca  
Rapid Horodiște 1-2 Dinamo Cuizăuca Horodiște  
Scut Saharna 6-2 Atletic Pereni Saharna  
Steaua Cinișeuți 2-3 Fulger Solonceni Cinișeuți  

 

 

 

 

Turul VII

19 iunie 2016

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Fachel Cinișeuți 2-4 Steaua Rezina Cinișeuți  
Dacia Mateuți 2-0 Scînteia Țahnăuți Mateuți  
Patria Ignăței 1-3 Avangard Pripiceni Ignăței  
Rezina Vest 3-0 Maurt Cogîlniceni Țahnăuți  
Gloria Peciște 5-1 Scut Saharna Pripiceni  
Rapid Horodiște 1-1 Steaua Cinișeuți Sl. Horodiște  
Atletic Pereni 1-6 Dinamo Cuizăuca Pereni  
Haiduc Țareuca 1-2 Fulger Soloceni Țareuca  

 

 

 

Turul VIII

26 iunie 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Steaua Rezina 4-4 Patria Ignăței Țareuca  
Rezina Vest 8-2 Fachel Cinișeuți Țahnăuți  
Avangard Pripiceni 1-4 Scînteia Țahnăuți Pripiceni  
Dacia Mateuți 5-3 Maurt Cogîlniceni Mateuți  
Steaua Cinișeuți 7-2 Scut Saharna Cinișeuți  
Dinamo Cuizăuca 4-2 Gloria Peciște Cuizăuca  
Atletic Pereni 2-1 Fulger Solonceni Pereni  
Rapid Horodiște 5-2 Haiduc Țareuca Sl. Horodiște  

 

 

 

 

 

Turul IX

3 iulie 2016

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Rezina Vest   Scînteia Țahnăuți Țahnăuți  
Steaua Rezina   Maurt Cogîlniceni Țareuca  
Dacia Mateuți   Patria Ignăței Mateuți  
Avangard Pripiceni   Fachel Cinișeuți Pripiceni  
Atletic Pereni   Haiduc Țareuca Pereni  
Scut Saharna   Fulger Solonceni Saharna  
Steaua Cinișeuți   Dinamo Cuizăuca Cinișeuți  
Rapid Horodiște   Gloria Peciște Sl. Horodiște  

 

Turul XI

17 iulie 2016

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Dacia Mateuți   Avangard Pripiceni Mateuți  
Fachel Cinișeuți   Scînteia Țahnăuți Cinișeuți  
Rezina Vest   Steaua Rezina Țahnăuți  
Patria Ignăței   Maurt Cogîlniceni Ighnăței  
Dinamo Cuizăuca   Fulger Solonceni Cuizăuca  
Atletic Pereni   Rapid Horodiște Pereni  
Gloria Peciște   Steaua Cinișeuți Pripiceni  
Haiduc Țareuca   Scut Saharna Țareuca  

 

 

 

 

 

 

 

Turul XII

24 iulie 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Maurt Cogîlniceni   Fachel Cinișeuți Cogîlniceni  
Dacia Mateuți   Steaua Rezina Mateuți  
Scînteia Țahnăuți   Patria Ignăței Țahnăuți  
Avangard Pripiceni   Rezina Vest Pripiceni  
Rapid Horodiște   Scut Saharna Sl. Horodiște  
Haiduc Țareuca   Dinamo Cuizăuca Țareuca  
Fulger Solonceni   Gloria Peciște Solonceni  
Steaua Cinișeuți   Atletic Pereni Cinișeuți  

 

 

 

 

 

 

Turul XIII

31 iulie 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Rezina Vest   Patria Ignăței Țahnăuți  
Maurt Cogîlniceni   Scînteia Țahnăuți Cogîlniceni  
Fachel Cinișeuți   Dacia Mateuți Cinișeuți  
Steaua Rezina   Avangard Pripiceni Țareuca  
Dinamo Cuizăuca   Rapid Horodiște Cuizăuca  
Fulger Solonceni   Steaua Cinișeuți Solonceni  
Gloria Peciște   Haiduc Țareuca Pripiceni  
Atletic Pereni   Scut Saharna Pereni  

 

 

 

Turul XIV

7 august 2016

 

 

 

Echipa gazdă Scorul Echipa oaspete Terenul Arbitru
Steaua Rezina   Fachel Cinișeuți Țareuca  
Scînteia Țahnăuți   Dacia Mateuți Țahnăuți  
Avangard Pripiceni   Patria Ignăței Pripiceni  
Maurt Cogîlniceni   Rezina Vest Cogîlniceni  
Steaua Cinișeuți   Rapid Horodiște Cinișeuți  
Dinamo Cuizăuca   Atletic Pereni Cuizăuca  
Fulger Solonceni   Haiduc Țareuca Solonceni  
Scut Saharna   Gloria Peciște Saharna  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 august 2016

Meci de calificare

 

 

7 A    _____________________        :         _______________________2B

½ finală

4 A    _____________________        :         _______________________1A

3 A    _____________________        :         _______________________2A

21 august 2016

Meci de calificare

2 B    _____________________        :         _______________________7A

½ finală

1 A    _____________________        :         _______________________4A

2 A    _____________________        :         _______________________3A

 

28 august finala mică (13.00)

_____________________        :         _______________________

Finala (16.00)

 

 

 

 

 

Președintele AFR Rezina                                              Gobjilă Vasile